Samtaleterapi
Jeg tilbyder psykoterapeutiske samtaler hvis du er tynget af stress, angst, sorg eller depression.
Det kan være du gennemgår en eksistentiel krise, en skilsmisse, et tab af en nærstående person, en relationel konflikt eller noget helt andet.
Læs mere på min hjemmeside: mbhastrup.dk
Der er meget få begrænsninger for hvad der kan arbejdes med terapeutisk da mange af vores udfordringer i livet hænger sammen og og ofte er affødt af samme årsager. Terapi skal derfor også forstås som en udviklingsproces, der ikke kun foregår i terapilokalet men optimalt set adopteres som en ny måde at være i livet på.
Det er meget individuelt hvor mange sessioner man skal have for at få det bedre, da det varierer alt efter din problematik. For nogle kan få samtaler være en stor hjælp til at komme videre, hvor det for andre kan være en proces der strækker sig fra et til flere år.
Du skal være velkommen til at kontakte mig for en uforpligtende samtale.
Velkommen til