Klangoplevelser ved Anne Viese

København: Klangbad og meditation i KoncertKirken på Blågaards Plads

23/05/2024 - 17:30

Klangkoncert i Kirken.

I København kan du nu gå til klang i kirken. Som en Lise for sjælen, kan du sammen med andre dee ligesom du selv nyder godt af de initiativer Anne sætter igang. Denne gang er vi heldige at kunne opleve klangene i en af Københavns kirker. 

Uden at foretage dig noget som helst kan du ligge og tage imod, lytte, sanse og fornemme klangenes helt igennem beroligende virkninger - alt imens du bevidsthedsmæssigt synker dybere  ned i meditation Og mindful tilstedeværelse i nuets øjeblik.

Klangbad og meditation til lyden af healing og ro

Selvom du aldrig har oplevet klange bade krop og sind, kan du sagtens deltage og være med. For det klangene kan og gør er at de:

  • ankrer bevidstheden og tankerne
  • styrker dit kropslige velvære
  • beriger og healer dig
  • hjælper dig med at genfinde balancen i dit liv.

 

Dato: Torsdag d  23. maj

Lokation: KincertKirken, Blågaards Plads 6 A, Købehavn 

Du kan finde dine billettter på Annes hjemmeside her: Klangoplevelser 

__________________________

www.klang-oplevelser.dk v/ Anne Viese




Del indlæg

  • Google
  • Facebook
  • linkedin
  • twitter
Klang i kirkerummet er en helt særlig klangoplevelse, hvor du ligger og nyder klange der bader krop og sind i ro og vellyd.